środa, 26 października 2016

Daniele w Japonii- co, gdzie i jak?

Jest takie miejsce w Japonii, gdzie na drodze do Świątyni, w parku czy przed sklepem można spotkać dziesiątki danieli. Większość z nich zaczepia turystów, bo są przyzwyczajone do darmowego jedzenia. Część z nich zaciekle stoi przy kramach z waflami ryżowymi, które kosztują 150 yenów i podobno nie szkodzą, i błagającym wzrokiem zapraszają do kupna i ich nakarmienia oczywiście.

Miejscowi uważają daniele za wysłanników bogów kami (szintoistycznych bóstw), więc krzywdy im robić nie wolno. Uważane są one za skarb narodowy. Władze miasta zapewniają, że zwierzęta mają się dobrze i dbają o nie. Mam nadzieję, że to prawda.

Nara w stosunku do Kyoto jest małą mieściną, którą spokojnie w parę godzin można przejść pieszo. Moim zdaniem nie ma co inwestować w bilety autobusowe, przecież ruch to zdrowie.

Nad ranem, już około godziny 9-10, zbierają się turyści w okolicy świątyni Todai-ji, by porobić zdjęcia danielom. Ja akurat spędziłam noc pod namiotem w parku Nara, więc widok budzących się danieli o godzinie 7 nad ranem jest bezcenny. Akurat o tej godzinie turystów jeszcze nie ma.

Największą popularnością w Nara cieszy się świątynia Todai-ji. Została ona zbudowana po to, by zmieścić największą, brązową rzeźbę świata- Wielkiego Buddę. Było to w roku 743. W teraźniejszości posąg robi też wielkie wrażenie. Znajduje się on  w pawilonie zwanym Daibutsuden, wstęp kosztuje 500 yen. Pawilon ten jest największym budynkiem drewnianym na świecie i posiada największego Buddę z brązu. Jak zwiedzać i podziwiać, to tylko gigantów. 

Ogólnie Nara sprawia fantastyczne wrażenie, dużo zieleni, ławeczek, kwiatów. Bardzo ładne miasto na jednodniowe zwiedzanie. Dzielnica Naramachi też niczego sobie. Kręcąc się wśród wąskich uliczek, wzdłuż których stoją tradycyjne drewniane domy, można się poczuć jak kilkaset lat temu. I o to chodzi, by czuć ducha przeszłości.W Japonii jest to bardzo łatwe i szybko można się zakochać!

Ceny:
  • 100 yen - 3,8 zł
  • transport Kyoto-Nara 620 yen
  • wstęp do świątyni Todai-ji, tylko do pawilonu Daibutsuden 500 yen
  • ciastka dla danieli 150 yen
Jeżeli chodzi o noclegi w Nara, są one bardzo drogie. Jeżeli chcecie się jednak bardzo przekimać w mieście, to polecam nocleg w namiocie. Bezpiecznie, tanio i wrażenia rano gwarantowane, jak daniele z porannym zdziwieniem patrzą się na Ciebie, wychodzącego z namiotu.

pawilon Daibutsuden/Nara/Japonia
Nara/Japonia
Naramachi/Nara/Japonia

Nara/Japonia
Wielki Budda/Nara/Japonia
Daibutsuden/Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Pawilon Wielkiego Buddy- Daibutsuden/Nara/Japonia
Nara/Japonia
Naramachi/Nara/Japonia
Naramachi/Nara/Japonia
Nara/Japonia
Pawilon Wielkiego Buddy/Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Nara/Japonia
Pawilon Wielkiego Buddy/Nara/Japonia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz