czwartek, 22 grudnia 2016

Plaże Sri Lanki

Wyjeżdżając na wakacje, sądzę, że większość ludzi marzy o ciepłej, spokojnej wodzie, cieniu palmy i miękkim piasku. Czasami, po przybyciu na miejsce jesteśmy lekko zaskoczeni, zazwyczaj negatywnie, bo widoki nie są takie same,  jak te, które podziwialiśmy w Internecie. Niestety i ja parę razy skrzywiłam się na miejsca, które były wychwalane na forach, w przewodnikach czy innych blogach. Każdy lubi co innego. A, że jestem osobą, która patrzy bardzo sceptycznie na świat, większością miejsc jestem rozczarowana. No mam prawo, nie? Jednak parę lat temu sobie przyrzekłam, że znajdę tą idealną, idylliczną plażę.

Ciągle jej szukam i szczerze muszę przyznać, że chyba ją znalazłam. Chyba, bo wiem, że jeszcze dużo miejsc nie widziałam i mogę się mylić. Ale plaża Tangalle na Sri Lance, jak do tej pory, jest moim NUMBER ONE.

1. Plaża Tangalle

Jedną z najpiękniejszych plaż jaką widziałam w życiu, jest plaża w Tangalle. Leży ona na południu Sri Lanki i naprawdę robi ogromne wrażenie. Plaża ciągnie się kilometrami, jest szeroka, czysta, ma miękki i drobny piasek.  Wzdłuż brzegu jest dużo raf koralowych, jednak co jakiś czas wytworzone są tzw. "baseny" czyli miejsca otoczone z trzech stron rafą, gdzie dzięki temu, woda jest spokojna i można sobie popływać. 

Mało turystów, mało brudu i dużo spokoju. Parę knajp znajduje się na plaży, więc w razie wielkiego głodu, da się go zaspokoić.

Tangalle Beach/Sri Lanka
Tangalle Beach/Sri Lanka
Tangalle Beach/Sri Lanka
Tangalle Beach/Sri Lanka

2. Plaża Mirissa

Dużo osób wychwala tę plażę, więc oczywiście musiałam sprawdzić, czy to wszystko prawda, co o niej wypisują. 
Plaża mała, ładna, czysta, dość szeroka. Dużo turystów. Miasteczko rozłożyło się wzdłuż głównej drogi, turystyczna kolebka. 
Plaża bardzo fajna, jednak w porównaniu do Tangalle, bardzo tłoczna.

Mirissa Beach/Sri Lanka
Mirissa Beach/Sri Lanka

3. Plaże Uppuveli i Nilaveli

A teraz o tych brzydkich plażach.

W przewodniku przeczytałam, że plaże wschodu, co prawda są jeszcze dzikie, bardzo mało jest tam infrastruktury turystycznej, ale, że to są najpiękniejsze plaże na Sri Lance. Oczywiście tam też się wybrałam i bardzo zdziwiłam. Plaże brzydkie, brudne i bardzo mi się nie podobały. Wiem, że byłam tam po sezonie, wtedy już o plażę się nie dba, ale litości, każdy kto produkuje śmieci powinien po sobie sprzątać i tyle. Świat byłby czystszy, a ja bardziej zadowolona :D. Oczywiście, to jest moja opinia o wschodnich plażach Sri Lanki, wiadomo, najlepiej pojechać, obejrzeć i samemu wyrobić sobie opinię.

Ogólnie plaże ładnie wychodzą na zdjęciach, trochę gorzej jest w rzeczywistości. 

Nilaveli Beach/Sri Lanka 
Taka ryba!!/Nilaveli Beach/Sri Lanka
Nilaveli Beach/Sri Lanka
Uppuveli Beach/Sri Lanka

Uppuveli beach/Sri Lanka
Uppuveli Beach/Sri Lanka

Chcecie spokoju i ładnej plaży? Jedźcie do Tangalle. Lubicie bardziej turystyczny, resortowy klimat? Mirissa będzie idealna.

Zachodnich plaż Sri Lanki nie widziałam, bo imprezowa to byłam na studiach, a teraz spokoju i laby potrzebuję :).

3 komentarze:

 1. Jesteśmy właśnie w Nilaveli. Plaża lipeczka raczej. Myślę że kluczowe tu jest skorzystanie z tripu na Pigeon Island.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plaża zła jak dla mnie. A jak Pigeon Island? Daje radę? Zabawy udanej! :)

   Usuń
  2. Nie skorzystaliśmy z tripu na Pigeon island, bo wcześniej byliśmy tydzień na Malediwach. Cieszę się że masz podobne odczucia bo niektórzy polscy bloggerzy piszą że to rajska plaża :/ Mirissa może nie jest rajska ale duuuużo bardziej fajniejsza dla nas.

   Usuń