czwartek, 9 listopada 2017

Jak znaleźć pracę w Kanadzie?

Oczywiście wiadomo, że wiza to nie wszystko. Fajnie, gdy w parze z pozwoleniem o pracę, idzie sama praca. A najlepiej jeszcze taka, co pozwala odłożyć pieniądze. Jak ją znaleźć? Oto zdradzam Wam sekret :)

Najlepsza praca jaką do tej pory wykonywałam, to praca w Lodge. Lodge jest to połączenie hotelu i schroniska górskiego. Oferuje nocleg i wyżywienie w cenie.  Zazwyczaj gdzieś schowany głęboko w górach, wymagający kilkunastokilometrowego marszu pod górę. 

Co się robi w takim Lodge'u? Ogólnie wszystko, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni, check-in i check out gości, serwowanie posiłków, mycie garów, palenie śmieci czy rozpalanie ogniska. Ogólnie multi-kulti. Dobrze mieć doświadczenie w wielu pracach, które są związanie z hotelarstwem.

W takiej pracy zazwyczaj nocleg i wyżywienie jest za darmo, a wynagrodzenie to dniówka. Jeżeli jesteśmy mili i serdeczni dla gości, to dodatkowo do wypłaty możemy doliczyć napiwki. Zarobki około 110-130 CAD za dzień, odjąć podatek(10-20%, czasami więcej), w zależności od Lodge.

Co jakiś czas, na sezon letni lub zimowy, możemy znaleźć oferty pracy w takim Lodge. Ja szukałam na stronie indeed.ca. Jednak większość takich "schronisk" nie szuka pracowników poprzez ogłoszenie, po prostu trzeba do nich bezpośrednio wysłać CV i trzymać za swoją aplikację kciuki. 

TUTAJ podaję link do 10 najlepszych Lodge w Górach Skalistych w Albercie, Kanada. Wystarczy wejść na stronę internetową danego hotelu, znaleźć zakładkę Kontakt, wyszukać tam e-mail i wysłać swoje resume. 

Ja osobiście pracowałam/ pracuję Mount Engadine Lodge (ciągle tu pracuję, listopad 2017) i Shadow Lake Lodge. Więc dwa z dziesięciu najlepszych mam zaliczone :). 

W Shadow Lake Lodge sytuacja wyglądała tak, że na 4-5 dni, lub czasami więcej, zamieszkiwałyśmy w schronisku (brak internetu, zasięgu i toaleta toi toi, wyżywienie i nocleg za darmo) a na następne 3-4 dni zjeżdżałyśmy do miasta, gdzie miałyśmy zakwaterowanie- za które płaciłyśmy i gdzie musiałyśmy same sobie kupować jedzenie. Dojazd do pracy natomiast wyglądał tak, że pracodawca z miasta Banff podwoził nas i nasze rowery z 20 km, do początku szlaku, gdzie przez 10 km rowerowałyśmy pod górkę, po czym jeszcze pokonywałyśmy z 4 km piechotą. 

Jezioro Shadow

Shadow Lake Lodge

Shadow Lake Lodge

W Mount Engadine Lodge zakwaterowanie i wyżywienie za darmo, jest możliwy dojazd do miasta Canmore, 40 km drogą żwirową. 

widok z Engadine Lodge

Engadine Lodge

droga do Engadine Lodge 

droga do Engadine Lodge

Bardzo fajna przygoda. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz