poniedziałek, 10 listopada 2014

Starcie najpotężniejszych!!

By oderwać się trochę od piękna Nowej Zelandii, która może zachwycać, ale także przytłaczać swoim nieocenionym urokiem, powracamy do tripa po Stanach Zjednoczonych. 

USA, kraj jak długi tak i szeroki, jest miejscem wielokulturowym i dużo ma do zaoferowania. Czy to duże miasta (które po trosze zostały opisane tu: Washington  czy tu: Nowy Jork , perełki zachodu zostały natomiast opisane tu: SF, LA czy LV )  czy piękna natura, której został poświęcony ten o to post blogowy.

Przez ten czas, który spędziłyśmy w USA udało nam się zobaczyć Grand Canyon, Bryce Canyon, Arches, Death Valley czy Yosemite.

Najsłynniejszym jest oczywiście Grand Canyon, ale czy najpiękniejszym i porywającym serca młodych dam?? Niekoniecznie..

Najbardziej spektakularnym, według nas oczywiście, jest Yosemite National Park. Położony w zachodniej części USA, w przepięknym stanie California, zajął w naszych sercach miejsce pierwsze w porównaniu do  wszystkich dotąd odwiedzonych.  Jest on parkiem niedocenionym, bardzo często nie ma go na liście miejsc "must see". Przepiękne widoki, cudowne góry  a także mnóstwo szlaków. Można tu spędzić tydzień i się nie nudzić!! 

Bardzo fajnym szlakiem okazał się szlak na Taft Point. Jest on kiepsko oznaczony ale warto o nim wiedzieć!! Pół godzinki marszu a widok taki, że zapiera dech w piersiach, odejmuje głos i przyspiesza bicie serca. 

Yosemite National Park

Yosemite National Park

Yosemite National Park

Garderoba, noclegownia, wszystko razem. Jak w akademiku :D

wiewiór american size czyli każdy chyba lubi fryteczki :)

Yosemite National Park

Takie My małe w tym Yosemite


Grand Canyon, jak już wcześniej wspomniałyśmy, jest najbardziej rozpoznawalnym parkiem w Stanach Zjednoczonych. Przejazd zajmuje kilka godzin samochodem, w każdym punkcie widokowym fajnie zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o sile natury, która rozpościera swoje lico przed nami. Co prawda myślałyśmy, że zastaniemy trochę inne (może bardziej spektakularne) widoki, jednak to miejsce także robi ogromne wrażenie.

Fajnie zatrzymać się choćby na chwilę w takich miejscach, gdzie jest najmniej turystów, po to, aby pobyć sam na sam z naturą. Podobno mega wrażenie robi trasa, która prowadzi na dno kanionu, jednak nie została ona przez nas sprawdzona ze względu na ograniczający nas czas. Przeżycia związane z tą trasą znamy tylko z opowieści.

Grand Canyon National Park

Grand Canyon National Park

Grand Canyon National Park

Grand Canyon National Park

Każdy z nas ma prawo do własnego z zdania i możecie się z nami nie zgadzać. Jedak chciałyśmy pokazać, że miejsca te najbardziej sławne wcale nie muszą być najlepsze. Co oczywiście nie ujmuje Grand Canyon'owi uroku.


Biorąc pod uwagę chęć zwiedzenia parków narodowych w Stanach, dopiszcie proszę do swojej listy "must see" Yosemite National Park. Czas spędzony w tym miejscu był dla nas tak magiczny, że aż przegapiłyśmy dzień, w którym miałyśmy wybrać się w dalszą podróż,  do Death Valley :). 

pozdrawiamy, backpack-girls

zdj.Ewelina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz